DOTYK S PRÍRODOU – EPOCH

Dostať sa k tajomstvám, kde príroda poskytuje veľký zdroj liečivých účinkov, je túžbou mnohých. Vedci spoločnosti Nuskin sa podieľajú na tomto výskume a pripravili  produktovú líniu Epoch®. Známe bambucké maslo, ibištekový gél na sprchovanie pre deti, pleťová bahenná maska s minerálmi. Prípadne mydlo z bahna a kôry z ihličnanu. Šampóny  a kondicionéry na vlasy z výťažku Ava Puhi a zázvoru. Pena na holenie z divozelu. Ale aj krémy na nohy, pri veľmi vysušenej pokožke s korením Pimenta dioica, urea, papainom. Krémy pre osvieženie chodidiel a mozoľnatej pokožky s výťažkami zo stromu Cordyline Terminalis a lisovaných  z jadier palmy babassu. Pri unavených nohách osvieženie z pagaštanu konského, pepermintového olej a divorastúcej mäty.

Obľúbené produkty s prírodnými zložkami sú rôzne. Línia EPOCH umožňuje dotýkať sa prírody nielen hmatom, ale aj cez arómu a jej priaznivé účinky na pokožke. Táto výnimočná značka produktov na telo a vlasy, pre malých a veľkých,  bola vyvinutá v spolupráci s uznanými etnobotanistami, vedcami, ktorí študujú vzťahy medzi rastlinami a pôvodnými kultúrami.

Za predaj každého produktu Epoch® bolo darovaných 0,25 amerických centov nadácii Nu Skin Force for Good Foundation, na ochranu životného prostredia, jazykov, životných štýlov a tradícií domorodých obyvateľov na celom svete. Okrem toho nadácia vysadí za predaj každého produktu Epoch Baobab Body Butter jeden strom, aby tak pomohla pri zalesnení Malawi.

Navyše, z každého predaja kolekcie Epoch Collection, spoločnosť Nu Skin® venuje 4 EUR Škole poľnohospodárstva pre nezávislosť rodín (SAFI). V rámci tohto ambiciózneho projektu vzdeláva farmárov pri ich účasti v dvojročnom kurze, v súvislosti s rybolovom, udržateľným zavlažovaním a naučia sa toho ešte viac.

Produkty z línie EPOCH boli vytvorený v rovnováhe s prírodou a v spolupráci s etnobotanikmi.

Dr.Paul Alan Cox, je uznávaný vo svete, ako jeden z najlepších etnobotanistov a jeho vzťah so spoločnosťou Nu Skin® vyústil do vytvorenia veľkého množstva produktov Epoch®. Pomáha pri ochrane ostrovných dažďových pralesov a kultúr.

ČO JE ETNOBOTANIKA?

Etnobotanika je skúmanie toho, ako domorodí obyvatelia používajú rastliny. Na rozdiel od iných botanických vied, etnobotanika kladie dôraz na tradičné využitie rastlín v minulosti a v modernej dobe. Etnobotanický výskum je posilnený o empirické poznatky a predstavuje zjednodušený spôsob na určovanie lokalít rastlín, ktoré majú liečivý potenciál. Pôvodní obyvatelia sú tradične uznávaní pre ich botanické riešenia týkajúce sa zdravotných a kozmetických riešení. Aby sa získal náhľad do vedomostí, ktoré obstáli v skúške času, spoločnosť Nu Skin® spolupracuje s uznanými etnobotanistami. Posvätné vedomosti (predávané z generácie na generáciu), o ktoré sa pôvodní obyvatelia podelili s týmito vedcami, sa premietli do každého produktu Epoch®. Produkty Epoch®, ktoré sú vytvorené z botanických prísad, zodpovedajú špecifickým potrebám v rámci starostlivosti o pleť pohodlným spôsobom.

Pre viac informácii kliknite sem.

Written By
More from Baja

STAROSTLIVOSŤ O RUKY?

Ruky sú pre náš život dôležité. Nielen hmat, ich sila, zručnosť, ale...
Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *