ZDRAVIU PROSPEŠNÁ STRAVA

Zdraviu prospešná strava je zárukou zdravého metabolizmu, a tak i zdravia

Potraviny v súčasnosti dostávajú niekedy i názov otraviny, a to nie je len slovná hračka. Hlavne keď si pozrieme, koľko obsahujú rôznych, okrem nutričných, aj škodlivých ingrediencii, a to len preto, aby dlhšie vydržali, lepšie nám chutili a boli prijateľné aj cenovo.

Vieme, že ovocie a zelenina sa dnes pestujú v kontaminovanom prostredí, ktorému sa len ťažko dá vyhnúť – a tak sa pýtame: aké sú spodné vody? Vzduch? Čo pridávame do pôdy, aby ovocie a zelenina lepšie rástli, čím ich natierame/striekame, aby na pultoch v obchode dobre vyzerali? Zberáme ich, keď sú zrelé, alebo im vytvárame umelé prostredie pre nadobudnutie zrelosti?

A rovnako: chováme zvieratá tak, aby ich mäso malo pre nás úžitok, alebo ich tlačíme na jednej ploche, aby nemali pohyb a pribrali, a naviac ich prikrmujeme antibiotikami a inými škodlivými látkami (napr. rastovými hormónmi)? – toto je len časť otázok, kde vidíme, že pri pestovaní ovocia a zeleniny, ako aj chove zvierat sa veľa vecí zmenilo, keďže kontaminácia prostredia narúša metabolizmus našich buniek a celého tela, čím sa zintenzívňuje vznik metabolických ochorení, a rovnako sa objavujú nové (hlavne nádorové) ochorenia. Dá sa to prirovnať k situácii, kedy by sme chceli od auta, aby jazdilo napr. na vodu, alebo iné tekutiny, prípadne na benzín s pomocou nejakých iných prímesí, ktoré tam nepatria. Keď k tomuto všetkému pridáme životný stres, s kontaminovanou stravou je to kombinácia, ktorá vyvoláva alebo podnecuje ďalšie ochorenia.

Ak niekto vytvára kvalitné, zdraviu prospešné a nekontaminované potraviny a pestuje zdravé ovocie a zeleninu, tak prispieva nielen k vytváraniu zdraviu prospešného životného prostredia, ale aj k zdravým potravinám, ktoré sú tak zárukou nášho zdravia.

Ako sa na túto situáciu pozerajú lekári? https://relaxmagazin.sk/2014/03/16/zdrava-strava-zdrave-crevo/

Ak nemáme túto možnosť, lebo nežijeme v čistom a zdravom ovzduší, treba hľadať niečo, čo tento stav môže zmeniť. Aby to doplnky stravy, kde sú kvalitné čisté vitamíny, minerály a antioxidanty.

Pre zdravie mojej rodiny a seba som  siahla po produktoch, ktoré vyvinuli uznávaní odborníci, teda viac ako 100-ka oddaných vedcov a prostredníctvom spolupráce s 32 vedeckými inštitúciami na celom svete. Ich výskum a vývoj  produkuje výrobky, ktoré nám umožňujú udržať v lepšom stave naše zdravie. Ich patentovaný Proces kvality 6S zabezpečuje, aby bol každý výrobok vyrobený podľa najvyšších kvalitatívnych štandardov počas všetkých fáz vývoja výrobku. Medzi týchto šesť procesov patrí výber, hľadanie zdrojov, štruktúra, štandardizácia, bezpečnosť a osvedčenie.

Viete, prečo je dobré kvapkať s citrónovou šťavou na jabĺčko? Je citrón atioxidant? Prečo treba piť dostatok vody? To už je na inú tému, tak si kliknite sem.https://baja.sk/2019/07/17/jablcko-a-antioxidanty/

Written By
More from Baja

MALÝ A ÚČINNÝ

S malým, tak akurát do ruky, moderným galvanickým prístrojom, sa dá zamerať...
Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *