CordyMax Cs-4®

Potravinový doplnok s hubou cordyceps sinensis

C O R D Y C E P S  S I N E N S I S  je huba, ktorá rastie na vysokohorských pastvinách Tibetu a Číny. Rastie v nadmorskej výške 3900 – 5400 m nad morom v mesiacoch máj až júl. Už tisícročia je týchto krajinách uznávaná pre vzácne terapeutické účinky a považuje sa za prírodne antibiotikum. Aj najnovšie vedecké výskumy potvrdili, že táto huba pomáha udržiavať telo v rovnováhe, preukázateľne ochraňuje obličky, peceň, posilňuje pľúca. Zlepšuje spotrebu kyslíka v organizme zvyšovaním príjmu kyslíka do pľúc a/alebo dodaním kyslíka prostredníctvom krvného obehu. Dokázateľne podporuje vytrvalosť a vitalitu. Má taktiež pozitívny vplyv na fyzický výkon. Účinné zaberá pri všetkých potrebách zvýšenia imunity a prináša množstvo ďalších benefitov pre zdravie.

Viete, že  Cordyceps nie je obyčajná huba?

Je to  vrecko-výtrusná jedla parazitická huba. Jej výtrusy sa zachytia na povrchu húsenice motýľa Thitarodes armoriacanus. Húsenica je doslova hubou nakazená a pre svoje ďalšie vývojové štádium sa zahrabáva do pôdy. Tu je však parazitickou hubou postupne strávená zaživa. Cordyceps vyplní celú jej chitínovou schránku svojim skleróciom, ktoré je základom pre zrelú hubu. Tento dej, cyklus, môže zabrať až 6 rokov. V poslednom roku, v letných mesiacoch, huba pomocou produkovaných mykotoxínov húsenicu definitívne usmrtí a z jej hlavy doslova vyrazí hlavičkový útvar, ktorý sa volá stromatum. Stromatá majú červenohnedú farbu a dosahujú veľkosť až 8‒10 cm. V týchto útvaroch dochádza k tvorbe spór, ktoré sa opäť uvoľňujú do okolia, aby mohli infikovať ďalšie motýlie larvy. (Zdroj internet)

Huba obsahuje

Kordycepín (má protizápalové účinky a napomáha s posilnením imunity), adenozín (zabezpečuje prenos energie priamo v bunkách), D-manitol (zásobná látka na uskladnenie energie a pomáha aj na zlepšenie vylučovania a zvýšenú tvorbu moču, 16 rôznych aminokyselín, ktoré sú stavebnou jednotkou bielkovín (zabezpečujú obnovu a regeneráciu svalstva aj pre ľudí, ktorí podávajú dlhodobo vyšší fyzický výkon).

Vitamín A, vitamíny skupiny B, vitamín C a vitamín E. Najmä vitamín C je známy antioxidant a zároveň veľmi významný vitamín pre podporu imunitného systému.

Minerály (železo, selén, zinok, meď, draslík),  polysacharidy (β-D-glukany, ktoré majú protirakovinové účinky a zároveň bojujú so slabou imunitou. Bežne v  hubách nájdeme terpenoidy, ktoré pôsobia protizápalovo, iné sú antioxidačné.

Priamo od užívateľov tejto huby sa dozviete len samé  pozitívne reakcie.

Z titulkov článkov na internete, ale i z osobné skúsenosti sa o hube dozvedáme veľmi zaujímvých informácií. Všeobecne sa hovorí o nej, ako  o vzácnom bohatstve z prírody, ktoré  pomôže skoncovať s únavou, oslabenou imunitou, zvýšiť svoj fyzický výkon, (športovci aj nešportovci, výkonnosť svalstva) ale zlepší aj psychicku. Podporuje funkciu pečene a obličiek.

Na internete sa ďalej píše, že v Číne sa Cordyceps užíva aj všade tam, kde západná medicína nasadzuje lieky najťažšieho kalibru ako sú napríklad hormonálne kortikoidy. Okrem toho pomáha pri dýchacích ochoreniach – bronchitídepneumóniiastmetuberkolózesrdcovocievnych ochoreniachaterosklerózeinfarktecystitíde a celkovej slabosti. Jeho účinky pomáhajú aj pri ochoreniach pečene a chorobách krvi (pri Verlhofovej chorobe). Pomáha aj pri autoimunitných ochoreniachreumatizme, hypoimúnnych stavoch a dokonca aj pri chrípke. Je dôležitý aj pre celkovú detoxikáciu organizmu. (zdroj Internet)

Potravinový doplnok s hubou cordyceps sinensis CordyMax

Exkluzívne zloženie  má produkt spoločnosti Nu Skin CordyMax, ktorý je uznávaný v Číne ako produkt kvasenia huby Cordyceps sinensus. Tento druh je výsledkom viac než 15-ročného rozsiahlého vedeckého výskumu.

Mám výbornú skúsenosť s produktom CordyMax Cs-4, ktorý obsahuje len aktívne výťažky z huby a spĺňa tie najvyššie štandardy kvality. Z tohto sušeného jemne mletého extraktu z huby Cordyceps sinensis vedci spoločnosti Nu Skin, (divízie pre výživové doplnky Pharmanex), vyčlenili a dali do toboliek len tie účinné zložky, ktoré môžu podporiť naše zdravie. A naopak, odstránili toxíny a zložky, ktoré potrebuje huba ako ochranu pre vonkajšími škodcami.

Ako to robia? Používajú vo výrobnom procese vlastnú technológiu, aby sa udržala vysoká kontrola kvality počas všetkých vývojových fáz produktu. Kľúčom ku konzistentnej kvalite je proces kvality 6S, ktorý predstavuje základ farmaceutického prístupu spoločnosti k vývoju produktov. Dôležité je preto, vybrať si  ten správny zdroj a tú najvyššiu kvalitu, aby ste do tela nedostali látky, ktoré tam nepatria (toxíny, plesne, pesticídy).

Takýto kvalitný a čistý extrakt sa nachádza v produkte  CordyMax, zo spoločnosti Nu Skin, divízie Pharmanex. Viac informácii tu.

 

 

https://baja.sk/kontakt/

 

Written By
More from Baja

MÔJ ŽIVOTNÝ PRÍBEH

Keď som v 19 rokoch spoznala svoju veľkú lásku, myslela som si, že...
Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *