PRÍRODA A JEJ POKLADY

Keď som sa pred časom dozvedela od mojej lekárky o anti-agingu a o produktoch pre lepšiu podporu zdravia, prekvapilo ma to. Lekári o tejto téme málo rozprávajú. Potom som stretala ďalších lekárov a aj lekárov pacientov.

Keď je zle, hľadáme pomoc zo všetkých strán.

Po vzájomných konzultáciách s rôznymi odborníkmi sa napríklad niektorí lekári pacienti rozhodli, že po náročnej terapii, ktorú absolvovali pri vážnom ochorení, pridali si k svojej liečbe aj vedecky vyvíjané potravinové doplnky, s výťažkom z huby reishi a cordyceps sinensis.

Niektorí začali s doplnkami výživy skôr, ešte pred chirurgickým zákrokom, aby sa ich roztrúsené a napadnuté vlákna, (konkrétne pri ochorení štítnej žľazy) dali lepšie medicínsky odstrániť. Iní v tejto terapii  začali až po chirurgických zákrokoch.  Keďže tieto huby boli účinné, pacienti  pokračovali s ich užívaním aj ďalej.  Bolo im doporučené, aby v rámci prevencie brali doplnky stále, v minimálnom množstve,  na ochranu pred výskytom alebo obnovou ich ochorenia.

Tieto dve huby sú v mykológii (veda o hubách) označené ako kráľovské alebo zázračné.

Už v dávnej histórii tradičnej medicíny východoázijských národov bolo známe,  že tieto medicínske huby majú niektoré výnimočné klinické a terapeutické vlastnosti pre tlmenie niektorých symptómov vážnych metabolických ochorení. Ukázalo sa, že zdravotný stav sa u pacientov účinkom týchto húb čiastočne zlepil, zlepšila sa ich imunita, nedošlo k tak masívnym infekciám, ktoré sú práve následkom rôznych terapií. Po skončení týchto terapií došlo po aplikácii týchto húb k vylepšeniu metabolického a imunitného stavu chorého organizmu.

Zázračný je náš organizmus

V biochémii sa zase hovorí, že zázračný je náš organizmus. Keď dostane prísun prospešných látok, dokáže metabolizmus sám pracovať na zlepšení zdravotného stavu. Či ide o bežný problém s imunitou alebo vážnejší.

Huby reishi a cordyceps sinensis majú nielen určitý špecifický terapeutický účinok,  ale aj „preventívny“ účinok v zmysle, že bývalí pacienti, ako aj tí, ktorí užívali extrakty z týchto húb, určitým spôsobom boli ochránení pred niektorými vážnymi metabolickými chorobami, ktoré sa vyskytovali v ich rodine.

Strava a výživové doplnky

Dodajme nášmu organizmu okrem stravy aj látky, ktoré dokážu na čisto prírodnej báze podporiť organizmus. To, ako sa zlepší zdravotný stav, záleží od funkcie a práce  organizmu. Viac o produkte s výťažkom z (kliknite tu)  huby reishi  a cordyceps sinesis nájdete v časti Produkty.

Kontakt

Written By
More from Baja

Prirodzená krása

Prirodzená krása  nepotrebuje veľa. Umyť, natrieť a keď treba, trošku osviežiť. Čo tak...
Read More

Pridaj komentár