ZDRAVÉ A PEKNÉ NECHTY

Zdravé nechty

Nejaký čas mi trvalo, kým som našla niečo, čo mi pomohlo, aby moje nechty na rukách boli pevné, pružné a nelámali sa.

Nechty sú potrebné

Nechty na rukách nám pomáhajú uchopiť drobné predmety, slúžia pri vykonávaní niektorých činností (šúpanie pomaranča, mandarínky, ale aj poškrabkanie, ťukanie si do taktu, pri zodvihnutí drobných vecí, a pod.). Vhodné je, keď voľný okraj nechta prerastá koniec prsta. Medzi nechtom a kožou bruška prsta je podnechtie, ktoré je  silne inervované, a tak citlivé. Preto nechty nám chránia končeky prstov.

Zdravé, pevné a pekné nechty sa páčia každému, nie každý ich také má.  Občas si neuvedomele ničíme nechty, a to chemikáliami pri domácich prácach, lakmi, odlakovačom, a pod. Tí, čo  trpia zlozvykom ohrýzania nechtov, si zase zvyšujú riziko infekcie kože v okolí nechta. Niekedy sa nám nechty štiepia, lámu, pomaly rastú a občas sa objavia na nich biele bodky, ryhy a  na nechtoch nôh sú to hlavne pliesne.

Predísť poškodeniu nechtov sa dá vhodne zvolenou stravou hlavne s vysokým obsahom vitamínov B (pečienka, kvasnice, orechy, šampiňóny, vločky, mliečne výrobky, tekvicové semiačka), starostlivosťou o ruky  ako aj o nohy.

Vedeli ste, že necht je priepustnejší ako koža?

Pod nechtom je hustá sieť kapilár, preto  je žiadúce chrániť si ho pred niektorými chemikáliami, ktoré sa takto môžu veľmi rýchlo dostať do organizmu. Je preto potrebné používať gumené rukavice aj na také čistiace práce, kde si myslíme, že daný čistiaci prostriedok nám nemôže uškodiť. Taktiež je žiadúce minimálne používať laky a odlakovače.

Manikúra a pedikúra

Veľmi jednoduché je zájsť si do salónu, kde sa o nás na manikúre alebo pedikúre niekto postará, a z týchto salónov krásy odídeme aj s krásnymi gélovými nechtami.  Páni, nech Vám to nie je ľúto. Takéto rýchle ošetrenie nechtov si však ľahko urobíte aj doma.

Môj tip na prirodzenú manikúru

Dámam, ktoré preferujú prirodzené nechty, dávam tip na zdravú manikúru, ktorú už viac ako rok používam aj ja. Páni, toto zvládnete aj vy. Viac sa dozviete na mojom krátkom videu – kliknite si sem na Dr. Dana (video).

Jednoduché a rýchle

Ak ste si už pozreli video, videli ste, aké je to jednoduché. Na ošetrenie nechtov jednej končatiny potrebujete maximálne 5 minút. Podrobnejší postup na rýchle ošetrenie je v tomto videu.

Nezabúdajme :

Ruky sú našim veľkým pomocníkom, a tak si okrem umývania zaslúžia aj pravidelnú starostlivosť – krémovanie a manikúru. Nohy sa nám občas spotia, potrebujú umyť, dezinfikovať, osviežiť, ale aj upraviť na nich nechty. Pestované nechty sú pružnejšie, a tým aj odolnejšie proti nárazom, poškodeniu, infekciám.

Skúsenosti používateľov Dr. Dana:

Jarka: Dnes už máme salóny pre manikúru a pedikúru, prípadne si môžeme zaobstarať bežnú manikúru na doma. Od kedy mám doma krabičku Dr. Dana s niekoľkými nástrojmi pre manikúru: trojkrokový pilník, 2 perá s prírodnými zložkami, baví ma táto činnosť viacej.

Anna: V salóne sa nám väčšinou postarajú o to, aby sme mali krásne nechty, len ich udržanie aj doma je problém, obzvlášť, keď nie sme zástancovia umelých či gélových nechtov. S Dr. Dana je to iné.

Beata: Od kedy používam sadu Dr. DANA, mám pevnejšie nechty, dokonca som si ich nechala aj trochu dlhšie, mám rada, keď sú moje nechty hladké a lesklé.

Jana: Kamarátka si počas sedenia v kaviarni vyskúšala manikúru na jednom prste. Keď videla, aké to je jednoduché, urobila si ošetrenie celej ruky počas toho, ako som sa rozprávala s jej manželom. Keď nám ukázala ošetrenú ľavú ruku, jej nechty boli krásne lesklé, nepotrebovala žiadny lak.

Zuzana: Manžel si vždy potrpel na pekné nechty, ale jeho nechty mali ryhy, a boli už aj trochu hrubšie. Manikúra Dr. Dana bola pre neho prekvapením. Keď si po mesiaci vybalil narodeninový  darček manikúry Dr.Dana a vyskúšal si ošetrenie, bol spokojný. Zvládol to sám. Teraz už má doma druhé balenie.

Veronika: Nemám rada chodenie na manikúru a pedikúru. Vždy si robím tieto kúry sama doma. Keď som vyskúšala sadu Dr. Dana, objednala si hneď aj druhú. Na tú som i napísala slovo NOHY. Vidím, že mám lepšie a zdravšie nechty na rukách aj na nohách.

 

Written By
More from Baja

Lifepak, história, veda a zloženie

HISTÓRIA SPOLOČNOSTI PHARMANEX Čo bolo ešte pred tým, ako bola založená spoločnosť ...
Read More

Pridaj komentár