KUS PRÍRODY V GÉLY NA UMÝVANIE PLETI

Vždy keď sa dozvieme o nejakej kozmetike, že obsahuje prírodné zložky, zaujímame sa, čo všetko sa v nej nachádza.

Už roky poznám Pure cleansing gél. Tento pleťový gélový čistiaci prípravok pre mastnú a zmiešanú pleť, je zaujímavý tým, že je bez obsahu mydla. Nevysušuje pokožku. Zaujímavá je jeho gélovo-penová receptúra, ktorá sa mení z gélu na penu a odstraňuje nečistoty, mastnotu, čistí póry a make-up bez toho, aby narušil prirodzenú bariéru pleti.  Má veľmi príjemnú vôňu a jemne pení. Momentálne prešiel malou zmenou.

Jeho vynovená technológia, zmes glycerínu a rastlinných extraktov – výťažky z pelargónie, citróna, fenyklu a ďalšie pomáhajú upokojovať a upravovať pleť a zároveň pomáhajú udržovať jej prirodzenú rovnováhu vlhkosti.

Poznáte aspoň niektoré z byliniek a plodov, ktoré sa v ňom nachádzajú?

Citrónovník pravý, pelargónia, fenikel, šalvia lekárska, ľubovník bodkovaný, baza čierna, rumančeky, nechtík lekársky, nevädza poľná, lipa malolistá, ryšavec šikmý, rozchodnica ružová, sibírsky žeňšeň, pakost škvrnitý, všehojovec štetinatý.

Tieto  bylinky  a plody sú zbavené toxínov a látok, ktoré by ju mohli pokožku podráždiť. Keď aspoň trošku poznáte časť z týchto liečivých byliniek, viete že niektoré z nich majú upokojujúce účinky, zabraňujú infekciám, podporujú hojenie rán, zmierňujú začervenanie, pôsobia protizápalovo, antibakteriálne, obsahujú antioxidanty, vitamíny, hyaluronan, urýchľujú hojenie a tvorbu nového tkaniva, znižujú zápal a tak podporujú  jej zdravý vzhľad. 

Ak sa v bylinkách nevyznáte, tak som pre vás našla v literatúre niečo o podporných účinkoch liečivých bylín.

„Upravený ľubovník sa používa na rany, začervenania, popáleniny, vredy, a iné kožné ochorenia. Používa sa tiež na zmiernenie citlivosti spálenej pokožky slnkom.

Nechtík lekársky sa už po stáročia používa na vonkajšie liečenie rán, popálenín a problémov s pokožkou, je protizápalový, antibakteriálny. Má vysoký obsah flavonoidov a hyaluronanu, ktoré urýchľujú hojenie a tvorbu nového tkaniva. Flavonoidy obsiahnuté v nechtíku sú i účinným antioxidantom chrániacim telo pred voľnými radikálmi.

Šalvia lekárska vzhľadom na svoje antibakteriálne a antizápalové účinky sa využíva pri vnútorných aj vonkajších zápaloch a poraneniach.

Nevädza poľná podporuje hojenie kožných poranení, ochorení a dezinfikuje rany.“

Ak chcete mať peknú a zdravú pleť, dôležité je používať jemné čistiace gély, ktoré neupchávajú póry a obsahujú prírodné zložky, ktoré ju ochránia pred vonkajšími vplyvmi, vyživia, pomôžu s prípadným hojením vriedikov a rán, rozjasnia aj osviežia. Vyskúšajte  Pure cleansing gél, pleťový čistiaci gél, ktorý zanechá na pokožke pocit jemnosti a príjemnú vôňu bylín.

V prípade záujmu aj o ďalšie produkty, pozrite si základný balíček, aj s darčekom.

Pozrite si informácie aj obľúbenom pleťovom kréme z tejto rady tu. 

Kontakt

 

 

Written By
More from Baja

VÝHODNÁ LETNÁ PONUKA SO SUMMER COLLECTION 1. TÝŽDEŇ

Máte radi zľavy? Práve dnes sa spustila letná akcia SO SUMMER COLLECTION...
Read More

Pridaj komentár