ZIMNÁ ÚNAVA

„Sú ľudia, ktorí majú únavu po celý rok.“

Keď hovoríme aj o zime, spájame si ju s ročným obdobím, ktoré je biele, so snehom, štípajúcim mrazom, inovaťou, cencúľmi.

Toto je ideálna predstava o zime alebo zime v horách, vo vyšších oblastiach. Väčšina z nás však žije v mestách, v údoliach, kde je zimný čas skôr pochmúrny. Na oblohe sú z času na čas tmavé mraky, dni sú krátke a slniečka je málo.

Čo všetko sa podpisuje pod našu zimnú únavu?

– sú to tmavé a krátke dni

– menej slniečka

– prechod zvonka, z chladného  vzduchu, do teplej vykúrenej miestnosti

– dlhší pobyt len v teplej vyhriatej miestnosti

– slabšia imunita

– telo bojuje s vírusmi a baktériami

–  a ďalšie

Preto častejšie pijeme čaje. Vhodné sú bylinkové aj ovocné s pridaním škorice.

Škorica okrem vône,  je  aj veľmi silným prírodným antibiotikom, pôsobí protizápalovo, posilňuje imunitu.

V tomto období je vhodné dopriať si jahňacinu, šošovicu či zázvor. Tieto potraviny pôsobia na cievny systém tak, že zvyšujú produkciu tepla. Podobne pôsobí aj korenie, ktoré podporuje trávenie.

Aj napriek hodnotnej strave, nestačí to nášmu organizmu a cítime sa častejšie unavení. Zisťujeme, že potrebujeme viacej oddychovať.

Prechádzka na nás pôsobí príjemne, ale po príchode do teplej miestnosti máme chuť natiahnuť sa na pohovku a zdriemnuť si. Ak máme na to priestor, urobme to. Tento oddych by mal byť krátky (nie viac ako 2 hodinový) a mal by nám priniesť osvieženie, bez známok únavy. Ak únava pretrváva, problém môže by aj v nedostatku vitamínov, minerálov a ďalších dôležitých zložiek v našom tele. Vtedy je vhodné pozrieť sa po kvalitnej výžive.

Doplnky výživy by mali byť z prírodných surovín, certifikované a ich výroba by mala byť taká, aby výsledný produkt bol zbavený toxínov a nežiadúcich látok pre telo. (Viete, že to čo je prospešné rastlinke, hube a podobne, nemusí byť prospešné pre ľudí?)

LifePak®+ & Marine Omega

Tieto dva produkty spolu tvoria základ mikrovýživy. Dopĺňajú nášmu metabolizmu širokú výživnú škálu zložiek v potrebnom množstve. Spoločne LifePak®+ a Marine Omega predstavujú  harmonický výživový plán. ktorý prináša dobrý zdroj makro živín. Veď byť zdravým počas života začína správnou výživou. Počet vedeckých dôkazov, ktoré preukazujú zdraviu prospešné účinky špecifických živín narastá. Zdravá výživa vyžaduje rovnováhu makroživín (tuky, proteíny a karbohydráty), kalórií na podporu energetických potrieb a mikroživín v záujme uspokojovania výživových potrieb ľudí v záujme správneho ľudského metabolizmu.

Pharmanex® Tegreen

VEĽKOSŤ 120 KAPSÚL

Výživový doplnok s extraktom zo zeleného čaju, posilňuje prirodzenú obranu organizmu proti účinkom voľných radikálov, ktoré vznikajú v dôsledku znečistenia, stresu, fajčenia a toxínov.

Všeobecne o zelenom čaju sa hovorí, že má blahodárny účinok pre ľudský organizmus. Nachádza sa v ňom  množstvo prospešných látok pre podporu zdravia, ktoré majú silný antioxidačný účinok.

CordyMax Cs-4®

VEĽKOSŤ 120 KAPSÚL

Potravinový doplnok s hubou cordyceps, pre viac energie, harmonizovanie tela a ochranu pečene a obličiek

age Loc R²

VEĽKOSŤ

 R² NIGHT: 60 KAPSÚL

R² DAY: 180 KAPSÚL

Denný a nočný produkt- vracajú do tela energiu, vitalitu, skvalitnia spánok, prinesú osvieženie, zlepšujú fyzický výkon, pomáhajú udržiavať mentálnu kapacitu a sexuálnu aktivitu a ochraňujú bunky pred oxidačným stresom.

Keď doplníme do našej stravy potrebné zložky, pridáme dostatok tekutín, šport, ale aj prechádzku v prírode, prospeje to nášmu zdraviu a môžeme sa cítiť fit.

Written By
More from Baja

SKÚSENOSTI SÚ VIAC, AKO TEÓRIA

  Keď som pozrela na program NUSTART konferencie a videla som jeho...
Read More

Pridaj komentár