ZUBNÁ PASTA A JEJ VŠESTRANNÉ VYUŽITIE

Už ste vyskúšali použiť zubnú pastu aj na iný účel, ako na čistenie zubov? Hlavne deti rady experimentujú a popri čisteniu zubov, s obľubou ponatierajú zubnou pastou všetko okolo. Občas svoj hnev pri čistení bieleho nánosu po deťoch skrotíme, keď sa jasne vidíme v lesklej a bez vodného kameňa čistej antikorovej trubke, či vodovodnej páke.

Moja mama používala zubnú pastu na naše biele topánky, keď sme si ich ako deti so sestrou zašpinili a šmuhy nešli ničím dolu. S pastou to dokázala.  Kamarátka používala (bielu) zubnú pastu na odstránenie  kresby z pomaľovanej steny od pasteliek. Stará mama nám modriny na nohách natierala zubnou pastou. Ona si ňou dokonca natierala aj boľavé nohy, kŕčové žily. Keď sa nám v puberte urobili nepekné vyrážky, tak sme síce smiešne vyzerali s bielymi bodkami na tvári, ale pasta na cielených miestach urobila svoje. Keď som išla večer von a potrebovala som vyzerať sviežo, na vyčistenú pleť som si naniesla tenkú vrstvu pasty, premasírovala a umyla. Postupne som si takéto návody osvojila aj ja.

V dnešnej dobe nájdeme na internete veľa rôznych rád a vtedy si ich s radosťou prečítam, lebo sa dozviem aj ďalšie rady, ktoré rada vyskúšam a niekedy sa dozviem aj viac.

Kde ďalej môžeme využiť unikátne schopnosti zubnej pasty?

Čo robíte, keď Vás poštípe komár? Ja si toto miesto natieram zubnou pastou s mätou. Vpichnutím sa dostane od komára do pokožky alergén, čím dôjde k poškodeniu imunitného systému. Nastane zápal, s ktorým si telo musí pomôcť. Celý imunitný systém sa aktivuje, hlavne proti zápalová zložka. Použitím zubnej pasty, sa toto miesto ukľudní. Nános pasty  okrem toho, že mi nedovolí škriabať si svrbiace miesto, naviac (mäta) upokojí aj pokožku. Zápal a infekcia po zásahu pastou sa rýchlo likvidujú.

Prečo sa zjemní alebo zmizne modrina? 

Modrina na ktorú nanesieme zubnú pastu a prikryjeme ju na noc gázou, do rána vybledne alebo úplne zmizne. Zubná pasta sa dostane pod kožu a  pomáha uvoľniť zrazenú krv.

Viete, že zuby a nechty sú si svojim zložením veľmi podobné?

Zoberte si starú zubnú kefku a prečistite si s ňou nechty. Zubná pasta dodá nechtom lesk a zároveň ich aj  posilní.

Škvrna na koberci, látkovej sedačke, oblečení.

Potrebujete odstrániť čerstvú škvrnu na koberci, látkovej sedačke, oblečení? Stačí natrieť zubnú pastu na škvrnu, nechať chvíľu pôsobiť a opláchnuť.

Žehlička, pripáleniny, šperky a iné

Na žehličku a pripáleniny na jej žehliacej ploche  sa odporúča použiť obyčajnú pastu. Zubná pasta  sa bežne využíva napríklad aj na čistenie šperkov, hodí sa totiž na rôzne kovy a príbory.

Zubná pasta  a zuby

Zubná pasta obsahuje zložky, ktoré rozpúšťajú špinu, zubný kameň, dezinfikujú ústnu dutinu, osviežujú dych, jej mikročiastočky nielen čistia zub zvonka, bielia, zosvetľujú, odstraňujú škvrny, obnovujú a chránia sklovinu, ale aj  prenikajú aj ku koreňu.

Striedate zubné pasty?  

Ja už roky používam jednu značku zubnej pasty a som s ňou maximálne spokojná. Možno aj vy poznáte iné tipy, ako Vám zubná pasta pomohla. Napíšte mi.

Kontakt

Written By
More from Baja

Pohyb je dôležitý

Pohyb je veľmi dôležitý. Nielen pre peknú postavu, ale aj pre naše...
Read More

Pridaj komentár